top of page

 יום בחיי דנה שלום כהן

דנה שלום כהן תמיד כיוונה אל העולם הגדול . יום לאחר שהשתחררה מהצבא כבר עלתה על מטוס לשיקאגו, לשליחות של הסוכנות היהודית.
לאחר 4 שנים מעבר לים, תואר בתקשורת עם התמחות בשיווק ומספר תפקידים שיווקיים מרתקים, היא החלה את דרכה כעצמאית בתחום הייעוץ השיווקי לחברות ופרטיים. כיום דנה מתמחה בשיווק לקהלי פרמיום, שיווק יצירתי מתחת לקו, בפיתוח מוצרים מובילים ובעיקר בשיווק לחו"ל. על תחומים אלו היא גם מרצה ומקיימת סדנאות.

במהלך לימודי התואר, אותו היא סיימה בהצטיינות , עבדה דנה בין השאר בחברת התוכן "ענני תקשורת " ולטקס סיום שלה כבר הגיעה כמנהלת השיווק של מותג רכבי היוקרה "קאדילק" מבית יואמאי. דנה ליוותה את מותג הרכב העולמי במשך כ- 3 שנים, בהם צברה ידע רב על אומנות השיווק לקהל פרמיום.
לאחר מכן הקימה את מחלקת השיווק לחו"ל במותג התינוקות האהוב MINENE . בפחות משנתיים, גייסה דנה למותג כ- 15 מדינות נוספות, שהפיצו ושיווקו אותו והביאה להכנסתו לרשתות ענק עולמיות .

unnamed (2).jpg

"עם הזמן למדתי איך לדבר ולשווק לעמים ותרבויות שונות. סינים, ספרדים, אמריקאים, בלגים, כל קהל וסגנון שמתאים לו, אין שניים זהים.  ישנם אלמנטים תרבותיים פסיכולוגיים שברגע שיודעים ומבינים אותם קל יותר ליצור אמינות ולפתח שייח עסקי... אף אחד לא באמת יושב ומחכה למייל או שיחת טלפון של מותג ישראלי מתחיל, אבל אם יודעים לעשות את הפנייה בצורה מדויקת התהליך הרבה יותר קל. גם שפה מקלה על התקשורת; מעבר לאנגלית ומס' משפטי מפתח חשובים בכמה שפות מרכזיות, אני דוברת גם ספרדית שמאוד עוזרת לי בעסקים, ובימים אלה לומדת גם סינית עסקית".

6:00 – הבית מתעורר.
רועי בעלי הוא קבלן והשעות שלו מאוד מוקדמות , הילדים אור (4) ואריאל (8 חודשים) מתעוררים בהתאמה, אז אין לי ברירה אלה להקיץ מוקדם. פעם ממש לא הייתי טיפוס של 6 בבוקר אבל גיליתי שיש לזה המון יתרונות ואימצתי את זה באהבה.


9:00-בדרכי לפגישת יעוץ שיווקי עם לקוח  בהרצליה פיתוח 
 לאחר שפיתח מוצר חדשני  והוציא עליו פטנט, הלקוח שלי מעוניין לשווק אותו מעבר לים. האסטרטגיה שבניתי לו מתמקדת בהשתתפות בתערוכה בינלאומית בלאס ווגאס בה יערכו פגישות עם מפיצים מכל העולם. המטרה- לסגור כמה שיותר מפיצים איכותיים למוצר ולהשתלט על השוק במהירות, כדי שיהיה ברור שהמוצר שלו הוא המקורי, והשאר שיצוצו בהמשך הם החיקויים. לאחר מכן הוא ישתתף בתערוכות בכל מדינה בה ימצא מפיץ כדי לוודא את ההצלחה והחדירה המהירה בשוק המקומי. 

AHAVA  12:30- אייר פורט סיטי -משרדי 
 אני מלווה את החברה מעל לשנתיים, תחילה כיועצת שיווקית למס מחלקות וכעת כמנהלת המחלקה העיסקית שלהם. כלומר, כל מה שנמכר מעסק לעסק: מתנות לעובדים, מתנות לידה, ימי הולדת , חגים, מתנות לקולגות ושותפים בחו"ל... הכל מתבצע דרך המחלקה העיסקית. במשרד אני עובדת עם בר ואלה ואנו מתחילות לעבור על הלו"ז -כל מה שעל הפרק במטרה לקדם עיסקאות עם חברות גדולות ובינוניות במשק. אנו עובדות לפי תוכנית שיווק שנתית מסודרת הכוללת חסויות בכנסים רלוונטים, שיתופי פעולה ופרסום. 

16:00- פגישה עם פרופסור מיכל לסר בן עמי, מרצה מבריקה בעלת גישה חדשנית לשיווק במרכז הבינתחומי.  אנו בונות יחד את נושאי ההרצאות שלי לסמסטר הקרוב בהתאמה לתוכניות הקורסים שלה. בחמש שנים האחרונות אני מרצה במרכז הבינתחומי לתארים ראשון ושני בחוגי: משאבי אנוש, ממשל, משפטים ,מנהל עסקים, תקשורת, פסיכולוגיה, ועוד.. 


Home sweet home 17:30
חוזרת הביתה אל ילדי האהובים מכל. זמן איכות בגן השעשועים, חברים וחוגים, מקלחות והשכבות לשינה. חשוב לשמור על איזון ולהיות קשובה לעצמי ולילדים. זה היתרון בלהיות עצמאית ולבחור את הפרוייקטים והאנטנסיביות שלהם. המוטו הוא "אמא טובה, היא אמא שטוב לה".

 

20:30- לאחר שהילדים נרדמו אני עוברת על הלו"ז למחר, עונה למיילים, מסיימת משימות ואז מתפנה לעצמי ולבעלי האהוב. למשפחה ולחברים.
לפני השינה אני מקפידה לדמיין את לוח היעדים שלי בשיטה שבה אני מאמינה בה - לקחת 5-7 חלומות ויעדים , להכין מהם תמונת קולאז' ולדמיין אותם קורים, אם אפשר לפחות פעם ביום. סבתא שלי
לאורה ז"ל, שהייתה לי לאמא שנייה, נמצאת במרכז הלוח שלי כי היא איתי בכל דקה ושנייה ונותנת לי את הערכים שלה בכל צעד ושלב בדרכי המשפחתית, האישית והמקצועית. הערכים שלה הם נר לרגליי;  היא לימדה אותי בסיכומו של כל יום להודות על מה שיש לי ולדמיין את היום הבא כמוצלח.

bottom of page